Регистрација
PDF
Печати
Е-пошта
СОЈА ШНИЦЛИ, ПОХУВАНИ НА ВЕГАНСКИ НАЧИН
soja_snicli_i_rizoto

Соја шницлите се ставаат во претходно зовриена вода со зачини и два – три листа ловоров лист.

Се варат 15-20 мин. со повремено мешање. Добро се исцедуваат.

Се спрема смеса како за палачинки (малку погуста). Добро исцедените соја шницли се ставаат во смесата, се валкаат во презла и се пржат во вжештено масло.

По пржењето шницлите ставете ги на салфетка за да се исцедат од маслото, а потоа може да ги прелеете со малку соја сос.

Сервирање:

Соја шницлите може да ги јадете со секаков вид салати, пикантно пире компир, или пак рижото  - ние ви препорачуваме рижото со бадеми или ореви и печурки.  Добар апетит!:)

 
kujna

Пријатели на Анима Мунди

Благодарност до долунаведените кои ги сакаат животните и прифатија да се заложат за нив и бидат наши пријатели и подржувачи.

Civica mobilotas

SmartCode

JE caw InDesign white

КОНТАКТ ИНФО

Здружение за заштита на животни "Анима Мунди"

Телефон: 077 487 253

E-пошта: contact@anima-mundi.org.mk | anima.mundi.sk.mk@gmail.com

Денарска сметка
240090002006130
Депонент-Уни Банка А.Д.-Скопје

fb