Регистрација
ДЕСЕРТИ
PDF
Печати
Е-пошта
Пудинг од ананас

banana_ananas

Состојки:

Ананас,

3-4 банани,

150 г басмати ориз,

малку кафејав шеќер,

¾ млеко од ориз

Подготовка:

За овој пудинг се препорачува свеж ананас, но може и да употребите ананас од конзерва.

Сварете сутлиаш со ¾ оризово млеко и кафејав шеќер. Додадете малку стругана кора од лимун. Бананите исецкајте ги на парчиња, па додадете ги на оризот и помешајте. Добиената смеса ставете ја во посуди и украсете ги со парчиња ананас, а прелејте ја со остатокот од сок од ананас. Пудингот послужете го ладен - може да изрендате малку црно чоколадо и посипете одозгора.

 
PDF
Печати
Е-пошта
Веге-гурабија со ананас и кокос

cocpin

Состојки

200 гр. брашно

2 мали лажички пециво

50 гр. ситни парчиња кокос

250 гр. ситно сецкани парчиња ананас од конзерва

1 јајце

150 гр. кафеав шеќер

100 мл. неутрално масло

  • 250 гр. јогурт
  • 2-3 големи лажици рум

 

Во еден сад составете ги брашното, пецивото и кокосот. Во друг сад измешајте ги сецканите парчиња ананас, јајцето, шеќерот, маслото, јогуртот и румот. На крај сотавете ги двете смеси и мешајте со обична лажица.

Загрејте ја рерната претходно на 200 спетени, наполнете го тафчето со калапчиња и печете ги 20-25 минути додека не пожолтат на површината.

 
PDF
Печати
Е-пошта
ВЕГАНСКА „ ШВАРЦВАЛД, ТОРТА

VEGAN_TORTA

Потребни состојки:

170 гр. мазно брашно,

170 гр. шеќер

50 гр. какао

½ прашок за пециво

1 лажичка сол

1 ванилин шеќер

1 дл. масло

1 дл. вода

 

Подготовка:

Измешајте ги сите суви состојки. Направете вдлабнатина на средина и додадете ги сите течни состојки, освен водата. Постапно додавајте ја водата и мешајте за да смесата стане мазна. Не мешајте предолго. Сипете ја смесата во тркалезен лим за торта, големина 28 цм, кој претходно го премачкувате со маргарин и посипувате со брашно. Печете во ладна печка отприлика 50 минути, на температура од 180°C. По печењето оставете ја 10 минути да се олади, па потоа извадете ја од лимот. Кога целосно ќе се олади, пресечете ја хоризонтално на два дела.

 

Прелив:

400 гр. вишни (од компот), 20 гр желатин, 4 лажички Густин, 3,5 дл. соино млеко, 1 ванилин шеќер, 100 гр. маргарин.

Подготовка:

Сварете ги заедно вишните, сокот од вишните и желатинот, со константно мешање. Откако ќе зоврие оваа смеса, варете ја уште 3 минути. Поспете ја смесата уште додека е топла по долниот слој од тестото.

Помешајте го млекото од соја со Густинот, додадете ја ванилата, згрејте го тоа со непрекинато мешање, додека смесата не стане густа како пудинг. Добро оладете ја во фрижидер. Измиксирајте го маргаринот, додадете го ладниот крем и добро измешајте ги. Половина од добиената смеса распоредете ја над кремата од вишни. Покрите го тој слој со другиот слој од тестото. Со остатокот од кремастата смеса обложете ја тортата надворешно.

 


kujna

Пријатели на Анима Мунди

Благодарност до долунаведените кои ги сакаат животните и прифатија да се заложат за нив и бидат наши пријатели и подржувачи.

Civica mobilotas

SmartCode

JE caw InDesign white

КОНТАКТ ИНФО

Здружение за заштита на животни "Анима Мунди"

Телефон: 077 487 253

E-пошта: contact@anima-mundi.org.mk | anima.mundi.sk.mk@gmail.com

Денарска сметка
240090002006130
Депонент-Уни Банка А.Д.-Скопје

fb